Menu główne

link do strony: www.opsrawicz.pl/popz20142020

link do strony: www.opsrawicz.pl/pudelko-zycia

link do strony: www.opsrawicz.pl/ekonomia-spoleczna

link do strony: www.opsrawicz.pl/porozumienie-partnerskie

Porozumienie Partnerskie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Rawicz


Rajd rowerowy

2019-07-04

Partnerstwo lokalne na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Rawicz zaprasza na Partnerski Rajd Rowerowy, który odbędzie się dnia 7 lipca 2019r. Szczegóły na załączonym plakacie.

Dołączone pliki:


Sąsiedzka Pyra

2018-09-10

Sąsiedzka Pyra - 15 września 2018 - impreza organizowana w ramach 380-lecia lokacji Rawicza. Szczegóły imprezy na załączonym plakacie.

Dołączone pliki:


Rajd rowerowy

2018-07-06

Partnerstwo lokalne na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Rawicz zaprasza na Partnerski Rajd Rowerowy, który odbędzie się dnia 8 lipca 2018r. Szczegóły na załączonym plakacie.

Dołączone pliki:


Inicjatywa lokalna w ramach projektu POSTAW NA TAK

2017-09-15

Kluby Aktywności Lokalnej, działające w ramach projektu, zapraszają do aktywnego udziału w wydarzeniu pod nazwą "Miasto i wieś będzie wspólnie pyrę jeść" w dniu 16 września 2017r.

Szczegóły na załączonym plakacie.

Dołączone pliki:


Rajd rowerowy

2017-07-04

Partnerstwo lokalne na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Rawicz zaprasza na Partnerski Rajd Rowerowy, który odbędzie się dnia 9 lipca 2017r. Start z Dąbrówki o godz. 13.00. W załączeniu PLAKAT.

Dołączone pliki:


Partnerski Rajd Rowerowy

2016-07-04

Dnia 10 lipca 2016 r. odbędzie się Partnerski Rajd Rowerowy.
START godz. 13:00, plac przy świetlicy w Żołędnicy.
Szczegóły na załączonym plakacie.

Dołączone pliki:


Pyra to nasze regionalne danie, i tak już zostanie!

2015-09-21

W dniu 19 września 2015 odbyła się impreza integracyjna Sąsiedzka pyra na boisku w Dąbrówce.
Na boisku w Dąbrówce rywalizowało między sobą osiem partnerskich drużyn reprezentujących: Żylice, Chazy, Dąbrówkę, Izbice, Łaszczyn, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, Sierakowo, Żołędnicę.
Oprócz wiedzy w zgaduj - zgadula, drużyny musiały wykazać się sprytem i sprawnością fizyczną. Najlepsza okazała się drużyna z Łaszczyna, która w nagrodę otrzymała przechodni puchar od ubiegłorocznych zwycięzców - sołectwa z Izbic.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Impreza p.n. Sąsiedzka Pyra

2015-09-16

Informujemy, że w dn. 19 września 2015r. o godz. 16.00, w miejscowości Dąbrówka, odbędzie impreza p.n. Sąsiedzka Pyra. Szczegóły imprezy na załączonym plakacie.

Dołączone pliki:


Partnerski Rajd Rowerowy

2015-07-17

W dniu 12 lipca 2015r. odbył się Partnerski Rajd Rowerowy. Uczestnicy pokonali 30 kilometrowy odcinek przebiegający przez Izbice - Żylice - Sierakowo - Łaszczyn - Żołędnica - Konarzewo - Dąbrówka - Izbice. W rajdzie wzięło udział 156 uczestników. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP z Izbic i Łaszczyna. Wydarzenie dofinansowano w ramach projektu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dołączona galeria:

Partnerski Rajd RowerowyPartnerski Rajd RowerowyPartnerski Rajd RowerowyPartnerski Rajd RowerowyPartnerski Rajd Rowerowy

pelna galeriaZobacz pełną galerię (47 fot.)...


  Zaproszenie na Partnerski Rajd Rowerowy

  2015-07-08

  Partnerstwo Lokalne Na Rzecz Rozwoju lokalnego Gminy Rawicz zaprasza na Partnerski Rajd Rowerowy, który odbędzie się 12 lipca 2015r. Start o godz. 13.00. Szczegóły Rajdu na załączonym plakacie.

  Dołączone pliki:


  Spotkanie partnerów porozumienia

  2015-06-15

  W dniu 15 czerwca 2015r. odbyło się spotkanie partnerów porozumienia. W trakcie spotkania powitano w gronie partnerów Sołectwo Sierakowo oraz omówiono organizację Partnerskiego Rajdu Rowerowego.


  Impreza integracyjna SĄSIEDZKA PYRA

  2014-09-16

  W dn. 20 września 2014r. o godz. 15:30 w Żołędnicy, odbędzie się Impreza integracyjna p.n. SĄSIEDZKA PYRA. Do pobrania plakat imprezy (w załączeniu).

  Dołączone pliki:


  Targi Ekonomii Społecznej

  2013-11-19

  W dniach 18 i 19 października 2013 roku, Partnerzy Porozumienia uczestniczyli w Targach Ekonomii Społecznej p.n. "Z przyjemnością o pożytecznym". Wydarzenie odbyło się w ramach Października Ekonomii Społecznej, zainicjowanego przez Centrum PISOP, Fundację Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Targi Ekonomii Społecznej zostały objęte Patronatem Minister Rozwoju Regionalnego Pani Elżbiety Bieńkowskiej, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Leszna Pana Tomasza Malepszego.

  Dołączona galeria:

  Targi Ekonomii SpołecznejTargi Ekonomii SpołecznejTargi Ekonomii SpołecznejTargi Ekonomii SpołecznejTargi Ekonomii Społecznej

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (14 fot.)...

  Dołączone pliki:


  Sąsiedzka pyra w Iźbicach

  2013-09-25

  Partnerzy Porozumienia lokalnego na rzecz rozwoju Gminy Rawicz w dniu 21 września 2013r. zorganizowali imprezę integracyjną w Iźbicach pn. „Sąsiedzka pyra”. Sołtysi oraz mieszkańcy wsi : Dąbrówki, Iźbic, Konarzewa, Łaszczyna, Żołędnicy, Żylic, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet „No i co!” z Łaszczyna, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu po raz kolejny pokazali, iż wspólna rywalizacja i dobra zabawa doskonale integruje mieszkańców. Imprezę prowadził Krzysztof Skrzypczak, sędziowali; Robert Skotarek, Patryk Skotarek i Jacek Giera. W konkurencjach rywalizowali mieszkańcy 6 sołectw w takich konkurencjach jak: jedzenie kisielu na czas, obieranie ziemniaków, przeciąganie liny, bieg na nartach, przecinanie kłody drewna, wbijanie gwoździ na czas, bieg slalomem z 5 kg workiem ziemniaków. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Żylic, która otrzymała puchar przechodni. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki.
  Wolontariuszki z Łaszczyna „Dziewczyny z drużyny” malowały twarze najmłodszym uczestnikom zabawy. Nie zabrakło pysznych potraw z pyry i domowych wypieków przygotowanych przez mieszkańców wsi, Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu oraz Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet „No i co!” z Łaszczyna. Chętni mogli też upiec kiełbasę przy ognisku . Impreza zakończyła się zabawa taneczną.

  Dołączona galeria:

  Sąsiedzka pyra w IźbicachSąsiedzka pyra w IźbicachSąsiedzka pyra w IźbicachSąsiedzka pyra w IźbicachSąsiedzka pyra w Iźbicach

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (53 fot.)...


   Impreza integracyjna w Izbicach

   2013-09-18

   Zapraszamy do Izbic na imprezę integracyjną, która odbędzie się 21 września 2013r. o godz. 14:00, miejsce: boisko w Izbicach. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji.

   Dołączone pliki:


   Spotkanie partnerów porozumienia

   2013-09-13

   W dniu 11września 2013r. w Iźbicach odbyło się spotkanie partnerów porozumienia. W trakcie spotkania poruszano następujące tematy:
   - podsumowano konkurs na ławeczkę wiejską
   - omówiono organizację imprezy integracyjnej „Sąsiedzka pyra”.
   Ponadto przyjęto nowego partnera- Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet „No i co!” z Łaszczyna. Wstępną deklarację przystąpienia i podpisania porozumienia wyraziło Stowarzyszenie „Żylicka Rzecz Babska”.

   Dołączona galeria:

   Spotkanie partnerów porozumieniaSpotkanie partnerów porozumieniaSpotkanie partnerów porozumienia

    Ławeczka wiejska

    2013-09-11

    Partnerzy porozumienia lokalnego zorganizowali konkurs na ławeczkę wiejską. Ideą pomysłu było postawienie w swojej miejscowości /wsi ławeczki. Do konkursu przystąpiło 10 sołectw z Gminy Rawicz oraz MGOPS w Rawiczu. Decyzję o włączeniu się do konkursu podjęły także dwa sołectwa spoza porozumienia. Tak więc w gminie Rawicz stanęły ławeczki w: Żylicach, Iźbicach, Dąbrówce, Konarzewie, Łaszczynie, Zawadach, Ugodzie, Zielonej Wsi, Słupi Kapitulnej, Dębnie Polskim.
    Ławeczki zostały ocenione przez Komisję z UMG Rawicz: Julitę Augustyniak, Michała Turskiego oraz Patryka Łagódkę. Postanowiono przyznać wszystkim wyróżnienia, ponieważ każda ławeczka zdaniem oceniających ma to „coś”, czyli jest wyjątkowa. Wyróżnienia wręczyła Władysława Czajkowska – Dyrektor MGOPS – na dożynkach Gminnych w Żylicach, w kategoriach:
    • Żylice „zespołowa” - ponieważ w grupie można więcej
    • Iźbice „autorska” – ponieważ autorzy wykonali ją własnoręcznie
    • Dąbrówka „pod dachem” – ponieważ nawet deszcz nie skróci na niej dialogu
    • Konarzewo „światełko w tunelu” , czyli pierwszy krok do stworzenia kolorowego miejsca spotkań
    • Łaszczyn „z przesłaniem” – ponieważ pamiętają, że marzenia można spełniać, tym bardziej te wspólne
    • Zawady „nietuzinkowa” – ponieważ swoją oryginalnością przyciąga uwagę i skłania do działania
    • Ugoda „refleksyjna”- ponieważ uspokaja, łagodzi i wycisza
    • Zielona Wieś „kompleksowa” – ponieważ możesz na niej sprawę omówić, opisać i wrzucić do skrzynki, a do tego oba te sposoby przepić
    • Słupia Kapitulna „inspirująca” – ponieważ zachęca, by wspólnie usiąść i coś ciekawego na niej wymyślić
    • Dębno Polskie „”funkcjonalna”- ponieważ nie tylko dla rozmowy można na niej usiąść.”
    Poza konkursem postawiono ławeczkę przed budynkiem MGOPS w Rawiczu., na której widnieje napis „Ławeczka lidera lokalnego. „Kreatywni w działąniu” , Zostań liderem”. Wykonana została przez przedsiębiorcę rawickiego Pana Aleksandra Pieprzyka. Jest symbolem współpracy środowiska lokalnego na rzecz inicjatyw prowadzonych w Gminie.

    Dołączona galeria:

    Ławeczka wiejskaŁaweczka wiejskaŁaweczka wiejskaŁaweczka wiejskaŁaweczka wiejska

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


     Wielkanoc 2013

     2013-03-18

     Korzystając z gościny Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, spotkaliśmy się 18 marca w sali terapii zajęciowej. W gronie kilku osób oraz z pomocą Pani Edyty Naskręt i Pani Władysławy Czajkowskiej, wykonaliśmy życzenia wielkanocne w kształcie baranka świątecznego. W czasie rysowania, wycinania, klejenia i malowania, wymienialiśmy się umiejętnością tworzenia ozdób wielkanocnych. Zapakowaliśmy nasze baranki i 28 marca, w Wielki Czwartek, udaliśmy się do Pana Starosty Zygmunta Wolnego i Pana Burmistrza Tadeusza Pawłowskiego. Składając życzenia wielkanocne, wręczyliśmy Panom wykonane przez nas upominki.

     Dołączona galeria:

     Wielkanoc 2013Wielkanoc 2013Wielkanoc 2013Wielkanoc 2013Wielkanoc 2013

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


      Lutowe spotkanie w Łaszczynie

      2013-02-11

      Obecni przedstawiciele poszczególnych wsi, na spotkaniu 11 lutego w świetlicy w Łaszczynie, ustalili strategię na 2013 rok, zgodną z wypracowanym w 2012 roku harmonogramem działań Porozumienia Partnerskiego. Postanowiliśmy:
      - w każdej wsi do końca czerwca postawić ławeczkę wiejską. Niezależna komisja będzie oceniać pomysł oraz wykonanie. Nagroda ma być wręczona na Dożynkach Gminnych w Żylicach.
      - wracając do korzeni i historii, z pomocą starszych mieszkańców wsi, chcemy przygotować materiał i prezentację na temat: "A za naszych czasów...".
      - podjąć dalszą pracę w celu założenia Kół Gospodyń Wiejskich lub stowarzyszeń kobiecych w Żylicach, Żołędnicy i Iżbicach.
      - zorganizować "Sąsiedzką Pyrę" w Iżbicach.
      - ubrać "Sąsiedzką Choinkę" przed kościołem w Łaszczynie.

      Dołączona galeria:

      Lutowe spotkanie w ŁaszczynieLutowe spotkanie w ŁaszczynieLutowe spotkanie w ŁaszczynieLutowe spotkanie w ŁaszczynieLutowe spotkanie w Łaszczynie

      pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


       Sąsiedzka choinka

       2012-12-28

       Czując atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, postawiliśmy wieczorem w czwartek 20 grudnia "Sąsiedzką Choinkę" przed Kościołem w Łaszczynie. Zawiesiliśmy na niej 2000 światełek i zrobione własnoręcznie przez mieszkańców naszych wsi ozdoby choinkowe. Wykorzystaliśmy w tym celu plastikowe butelki i kubki, zużyte żarówki, płyty CD, orzechy i szyszki. Na koniec powiesiliśmy duże bombki z nazwami wsi oraz bombki z wizytówkami MGOPS i Stowarzyszenia Chazacy. Choinka wyglądała ślicznie, była kolorowa i błyszcząca. Pierwszymi, którzy obejrzeli naszą choinkę, były dzieci uczestniczące tego wieczoru w Roratach. Razem z księdzem Mirosławem Nowakiem i księdzem Rafałem Goliną zaśpiewali piosenkę. Zjawił się też Gwiazdor, który dzieciom rozdał słodycze. Sołtys Żylic dla swojej wsi otrzymała prezent w postaci loga "Żylice- wieś z jajem". Zostało one wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu i wręczone przez Panią Edytę Naskręt i Pana Jarka z Konarzewa. Mimo przenikliwego chłodu, wieczór był przesympatyczny. Rozchodząc się, zostawiliśmy jaśniejącą światełkami na kościelnym wzgórzu, choinkę.

       Dołączona galeria:

       Sąsiedzka choinkaSąsiedzka choinkaSąsiedzka choinkaSąsiedzka choinkaSąsiedzka choinka

       pelna galeriaZobacz pełną galerię (34 fot.)...


        Wystawa prac

        2012-12-03

        Prace dzieci wykonane podczas „Sąsiedzkiej pyry” w Żylicach. Miejsce wystawy: tablica informacyjna przed świetlicą w Żylicach.

        Dołączona galeria:

        Wystawa pracWystawa prac

         Spotkanie partnerskie

         2012-11-29

         W dniu 29 listopada 2012r. odbyło się spotkanie Partnerów „Porozumienia Partnerskiego Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Rawicz”, na którym omówiono organizację „sąsiedzkiej choinki” w Łaszczynie.

         Dołączona galeria:

         Spotkanie partnerskieSpotkanie partnerskieSpotkanie partnerskieSpotkanie partnerskie

          ''SĄSIEDZKA PYRA''

          2012-09-29

          W dniu 29 września 2012r. Partnerzy Porozumienia lokalnego na rzecz rozwoju Gminy Rawicz zorganizowali imprezę integracyjną w Żylicach pn. „Sąsiedzka pyra”. Sołtysi oraz mieszkańcy wsi : Dąbrówki, Iźbic, Konarzewa, Łaszczyna, Żołędnicy, Żylic, Stowarzyszenie Chazacy i Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu udowodnili, że planowanie i realizacja wspólnych działań jest doskonałą formą integracji mieszkańców sąsiednich miejscowości. Po raz kolejny mieszkańcy udowodnili, że „razem łatwiej”. Jednym z punktów programu były zawody piłkarskie. W finale o puchar walczyła drużyna Ferm Drobiu Woźniak z Żylic z drużyną z Łaszczyna. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Żylic. Nie zabrakło zabaw integracyjnych dla dzieci oraz całych rodzin. Pracownicy MGOPS przygotowali wiele gier i konkursów, malowanie twarzy. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne, której myślą przewodnią było jajo. Sołtysom oraz Dyrekcji MGOPS wiele emocji dostarczyły kalambury – nie było łatwo! Mieszkańcy wsi partnerskich oraz Stowarzyszenie Chazacy przygotowali potrawy z pyry, które serwowane były podczas imprezy. Uczestnicy imprezy mogli też zjeść pyszne ciasto upieczone przez mieszkańców oraz kiełbasę z grilla. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem ziemniaków oraz zabawą taneczną pod gołym niebem. Przedsięwzięcie zorganizowano przy wsparciu merytorycznym Regionalnego Ośrodka EFS w Lesznie. Projekt Regionalnego Ośrodka w Lesznie współfinansowany ze środków UE w ramach EFS.

          Dołączona galeria:

          ''SĄSIEDZKA PYRA''''SĄSIEDZKA PYRA''''SĄSIEDZKA PYRA''''SĄSIEDZKA PYRA''''SĄSIEDZKA PYRA''

          pelna galeriaZobacz pełną galerię (30 fot.)...


           „Sąsiedzka Pyra” w Żylicach

           2012-09-19

           Co łączy sąsiadów i pyrę? Już 29 września, od godz. 14.00 dowiedzą się tego uczestnicy imprezy integracyjnej, która odbędzie się na boisku w Żylicach.
           W myśl idei „razem łatwiej” – sołtysi wsi: Dąbrówka, Izbice, Konarzewo, Łaszczyn, , Żołędnica, Żylice, Stowarzyszenie Chazacy i Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu zapraszają mieszkańców wsi do wspólnej sąsiedzkiej zabawy!. W programie m.in.:
           - turniej mieszkańców wsi w piłkę nożną
           - gry, zabawy dla dzieci i dorosłych
           - ognisko i wspólne pieczenie ziemniaków
           - pokaz i degustacja potraw z ziemniaka
           - zabawa taneczna pod gołym niebem
           - kiełbaski z grilla i słodycze dla dzieci

           Impreza organizowana jest przez partnerstwo lokalne na rzecz rozwoju gminy Rawicz, przy wsparciu merytorycznym Regionalnego Ośrodka EFS w Lesznie.
           Projekt Regionalny Ośrodek EFS w Lesznie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

           Dołączone pliki:


           Wizyta studyjna

           2012-09-18

           W dniach 4-5-6 września 2012r. Partnerzy porozumienia lokalnego na rzecz rozwoju Gminy Rawicz wyjechali na wizytę studyjną do „Miejsc z Duszą”.
           „Miejsca z Duszą” to wioski Warmii, Żuław i Powiśla, które utworzyły Partnerstwo Miejscowości Tematycznych. Ich oferta daje możliwość poznania uroków wsi, obcowania z tradycją, kulturą i naturą. Wyjątkowość każdej wioski to praca jej mieszkańców, którzy starają się by turysta doznał pozytywnych emocji i zapragnął powrócić do magicznych „Miejsc z Duszą”.
           Krystyna Zaporowska, Barbara Burchardt,. Agnieszka Świtała, Andrzej Wróblewski i Władysława Czajkowska mogli osobiście poczuć magię uroków wizytowanych miejsc, poznać inspirujących ludzi oraz znaleźć coś dla ciała i duszy w miejscowościach takich jak: Pogrodzie,Wielkie Wierzno. Jędrychowo, Suchacz oraz Frombork Śladami Mikołaja Kopernika.
           Pogrodzie – Wioska Dzieci – poznaliśmy tajniki procesu stawania się wsi Miejscowością Tematyczną. Uczestniczyliśmy w warsztatach scrapbookingu. Samodzielnie wykonaliśmy prace tę metodą.
           Wielkie Wierzno- Wioska Rodzinna- wizytowaliśmy rodzinną stajnię, w której mogliśmy rozpocząć swoją przygodę jazdy konnej. Nie było łatwo, ale Panie dały radę.
           Turniej rzutu podkową, wielkoformatowe gry planszowe takie jak: bierki, jenga, bańki mydlane to niezapomniane wrażenia.
           Jędrychowo – Wioska Jak u Babci – mieszkańcy dużą wagę przywiązują do tradycji, są zorganizowani, chętnie pomagają sobie nawzajem. Na warsztatach zabawkarskich mogliśmy sprawdzić swoje zdolności wykonując babcine zabawki. Wieś charakteryzuje temat przewodni jakim jest „jaku babci”. Można wrócić wspomnieniami do dzieciństwa i wszystkiego, co związane jest z życiem na wsi.
           Suchacz- Wioska Kaperska –Gra terenowa „W poszukiwaniu Kaperskiego Skarbu” dostarczyła nam wiele emocji. Wcieliliśmy się w rolę poszukiwaczy skarbu. Dzięki rekwizytom jakie otrzymaliśmy mogliśmy poczuć magię pirackiego świata. Wizyta w wiosce zakończyła się ogniskiem na plaży w towarzystwie mieszkańców i Zespołu muzycznego „Sasanki”.
           Łęcze – Wioska Wiatru i Podcieni – jak mówią tubylcy w wiosce zawsze wieje wiatr, który niesie wiele historii i legend. Wykonaliśmy własnoręcznie wielobarwne wiatraczki.
           Frombork- Gród Kopernika – Zwiedzenie Katedry Fromborskiej, seans we Fromborskim Planetarium, spacer po mieście.

           Dołączona galeria:

           Wizyta studyjna Wizyta studyjna Wizyta studyjna Wizyta studyjna Wizyta studyjna 

           pelna galeriaZobacz pełną galerię (25 fot.)...


            Nagroda wręczona

            2012-06-05

            Partnerstwo na rzecz Rozwoju Gminy Rawicz zostało laureatem konkursu „Święta z jajami”. Konkurs ogłoszony w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Lesznie. W imieniu Partnerów w dniu 31 maja 2012r. Władysława Czajkowska Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu odebrała w Centrum PISOP w Lesznie nagrodę – dyplom, słodycze, publikacje dotyczące EFS, kronikę oraz wsparcie doradcze specjalistów.
            Partnerzy na rzecz rozwoju Gminy Rawicz:
            SOŁECTWA: Łaszczyn, Żylice, Dąbrówka, Konarzewo, Żołędnica, Iźbice, Szymanowo,
            STOWARZYSZENIE CHAZACY i SOŁECTWA: Zielona Wieś, Wydawy, Zawady, Stwolno, Sikorzyn, Ugoda, Łąkta oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu.

            Dołączona galeria:

            Nagroda wręczonaNagroda wręczonaNagroda wręczonaNagroda wręczonaNagroda wręczona

            pelna galeriaZobacz pełną galerię (16 fot.)...

            Dołączone pliki:


            Wyniki konkursu „Święta z jajami”.

            2012-05-09

            Do udziału w konkursie, ogłoszonym w ramach projektu „Regionalny Ośrodek EFS w Lesznie”, zaproszono grupy osób, składające się z mieszkańców i przedstawicieli organizacji i instytucji z danego terenu, które wykazały się ciekawym pomysłem na wielkanocną, partnerską inicjatywę z jajkiem jako motywem przewodnim. O wyborze laureatów zadecydował pomysł na organizację wydarzenia oraz liczba osób zaangażowanych do wykonania zadania. Laureatem konkursu zostało Partnerstwo na rzecz rozwoju lokalnego Gminy Rawicz, nagrodzone za inicjatywę sprzyjającą budowaniu partnerskich relacji z instytucjami działającymi w różnych obszarach życia społecznego. W skład Partnerstwa na rzecz rozwoju lokalnego Gminy Rawicz wchodzą:
            SOŁECTWO ŁASZCZYN
            SOŁECTWO ŻYLICE
            SOŁECTWO DĄBRÓWKA
            SOŁECTWO KONARZEWO
            SOŁECTWO ŻOŁĘDNICA
            SOŁECTWO IŹBICE
            SOŁECTWO SZYMANOWO
            STOWARZYSZENIE CHAZACY: SOŁECTWA ZIELONA WIEŚ, WYDAWY, ZAWADY, STWOLNO. SIKORZYN, UGODA, ŁĄKTA
            MIEJSKO GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W RAWICZU


            Szkolenie p.n. „Misja, Wizja, Strategia – tworzenie strategii rozwoju społeczno-gospodarczego”

            2011-12-20

            W dniu 15.12.2011r. w świetlicy wiejskiej w Łaszczynie odbyło się szkolenie pn.: „Misja, Wizja, Strategia – tworzenie strategii rozwoju społeczno-gospodarczego”, zorganizowane przez RO EFS przy Centrum PIOSP w Lesznie, współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wzięło w nim udział 12 osób – sołtysi: Konarzewa, Łaszczyna, Szymanowa, Żołędnicy, Żylic, członkinie Stowarzyszenia Chazacy oraz przedstawiciele MGOPS w Rawiczu. Celem spotkania było zapoznanie uczestników z pojęciem planowania i jego elementami. W trakcie warsztatów dyskutowano o słabych i mocnych stronach poszczególnych sołectw, szansach i zagrożeniach dla planowanych działań, wypracowano też robocze cele strategiczne, na rzecz integracji społeczności wiejskiej gminy Rawicz. Efektem końcowym wspólnej pracy jest porozumienie o współpracy pomiędzy Centrum PISOP a partnerami obecnymi na spotkaniu. W przedświątecznej atmosferze uczestnicy szkolenia podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnego stołu, zastawionego wigilijnymi daniami. Spotkanie to było okazją do ukazania potencjału i oczekiwań poszczególnych sołectw, dało jednocześnie nadzieję na kompleksowe i szeroko zakrojone działania na obszarze wiejskim gminy Rawicz. Termin kolejnego zebrania roboczego wyznaczono na miesiąc luty 2012r.

            Dołączona galeria:

            Szkolenie p.n. „Misja, Wizja, Strategia – tworzenie strategii rozwoju społeczno-gospodarczego”Szkolenie p.n. „Misja, Wizja, Strategia – tworzenie strategii rozwoju społeczno-gospodarczego”Szkolenie p.n. „Misja, Wizja, Strategia – tworzenie strategii rozwoju społeczno-gospodarczego”Szkolenie p.n. „Misja, Wizja, Strategia – tworzenie strategii rozwoju społeczno-gospodarczego”Szkolenie p.n. „Misja, Wizja, Strategia – tworzenie strategii rozwoju społeczno-gospodarczego”

            pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


             Porozumienie Partnerskie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Rawicz

             2011-12-15

             Dnia 15 grudnia 2011r. w Łaszczynie zostało podpisane Porozumienie Partnerskie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Rawicz

             Partnerzy Porozumienia:
             • sołectwa wsi: Łaszczyn, Żylice, Dąbrówka, Konarzewo, Żołędnica, Iźbice, Szymanowo
             • Stowarzyszenie "Chazacy"
             • Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu

             Dołączone pliki:


             Szkolenie pn. „Razem łatwiej-budowanie partnerstwa lokalnego i projektowego”

             2011-12-09

             W dniu 28 listopada 2011r. laureaci konkursu „Partnerska Choinka”, „Dobry sąsiad to skarb”, oraz „Dzień dobrej wiadomości ” uczestniczyli w prestiżowym szkoleniu pn. „Razem łatwiej-budowanie partnerstwa lokalnego i projektowego”.
             Organizatorem szkolenia było Centrum PISOP przy ul. P. J.Metziga 26/6. Tematem szkolenia były zagadnienia związane z partnerstwem, partnerstwem lokalnym i projektowym.


             przejdź do góry...

             Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu. ul. Grota Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz

             Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji